Pilates Akademi Beylikdüzü
Facebook Twitter LinkedIn Vimeo    
MEDİKAL PİLATES

Pilates egzersizlerinin amacı; karın ve sırt bölgelerini eşit oranda güçlendirip, vücudunuzun üst kısmında sağlam bir iskelet oluşturmaktır. Pilates'e göre vücut merkezi, derindeki kaslarla bel kemiğine en yakın kaslardan oluşur. Klasik egzersizlerde zayıf kaslar zayıflama, güçlü kaslar güçlenme eğilimindedir. Bu da dengesiz adele yapısına, kronik bel ağrısı ve sakatlıklaraa yol açar. Pilates'te kas yapısı bir bütün haline getirilir. Kilo vermeseniz de ince görünürsünüz. Sakatlanmalar zorlaşır. Dayanıklılık artar, metabolizma hızlanır.

Her 10 kişden 8'i, yaşamının bir döneminde, iskelet ve kas sistemi sorununun etkisi altında kalır. Omurganın düzgün kullanılmadığı, vücut dengesinin bozuk olduğu oturuş şekilleri, duruş bozuklukları, yanlış oturuş pozisyonlarında uzun süre kalınması ve tekrarlanan hareketler; kaslarda gerilme, yorgunluk ve stres giderek ağrılı kas spazmlarına yol açıyor. Pilates egzersizleri omurganın daha sağlıklı, vücudun doğru pozisyonda duruş alışkanlığını kazanmasını sağlıyor.

Pilates sadece vücudunuzun güçlenmesini sağlamakla kalmaz aynı zamanda çok daha iyi hareket etmenize de yardımcı olur. Bu yüzdendir ki, vücudunuzdaki kasların ve eklemlerin özellikle de omurga bölgesinin esnetilmesi, uzatılması ve bu bölgelerdeki baskının azaltılması Pilates metodunun temel hedefleri arasındadır.

Omurganız eğilip bükülme gibi hareketleri yapabilmek için tasarlanmış mükemmel ve bir o kadar da karmaşık bir sistem olduğu gibi; aynı zamanda genel duruşunuz ve iç organlarınız için merkezi bir destek görevi de görür. Ne yazık ki, günümüzde bir çok kişi omurganın doğal hareket yeteneğini destekleyen egzersizleri bilmediğinden bu bölgenin kuvvetini ve kapasitesini kısıtlamış olurlar. Eğer pek çok insanın omurgalarını nasıl kullanacakları ve nasıl doğru bir duruşa sahip olacaklarını bilmedikleri gerçeğine yönelik şüpheleriniz varsa, bilmelisiniz ki, özellikle çalışma ortamlarında en büyük iş kaybı sırt ağrılarından kaynaklanmaktadır.

Bilinen bütün faydalarının yanı sıra Pilates omurga ve eklemlerinizi güçlendirir, duruşunuzu dikleştirir ve daha uzun görünmenizi sağlar. Dik durmanız ciğerlerinizi genişletir ve diğer bütün organlarınıza görevlerini daha sağlıklı ve verimli bir şekilde yerine getirmeleri için gerekli yeri açar. Eklem yerlerinizdeki basıncın azalması size daha fazla güç, hareket kabiliyeti ve enerji verir.
   
 
 
Copyright © 2013 Pilates Akademi Beylikdüzü | Tüm Hakları Saklıdır.