Pilates Akademi Beylikdüzü
Facebook Twitter LinkedIn Vimeo    
PİLATES AKADEMİ BEYLİKDÜZÜ HAKKINDA

Pilates Akademi Beylikdüzü; Nişantaşı'ndan sonra kapılarını Ekim 2012'de açtı. Yaklaşık 3 senedir Pilates eğitmenliği yapan İlknur ARSLAN yönetiminde olan Akademi; diğer uzman Pilates eğitmenleri ve bu egzersiz programında uygulanabilecek tüm hareketleri yapabileceğiniz bir makine parkına sahip.

Kasları esnetme, kas ve kemik dokusunu güçlendirme, duruş bozukluklarını giderme ve sıkılaşma gibi temel pilates egzersizleri için; 2 adet Stott Pilates V2 Max, Chair ve Barrel bulunuyor.

Akademi, Pilates'in hem egzersiz hem bir tedavi sistemi olmasından ötürü işin sağlık boyutuna da ayrıca değer veriyor. Derslere başlamak isteyen öğrencilerin önce sağlık geçmişleri araştırılıyor ve özel bir yağ ölçüm sistemiyle (InBody) kas, yağ oranı, sorunlu bölgeler,-varsa- iç organların etrafındaki yağlanmalar tespit ediliyor ve öğrencinin talepleri, sağlık durumuyla beraber değerlendirilerek bir çalışma takvimi hazırlanıyor.
   
Akademi'nin ilginç de bir kuruluş öyküsü var. Pilates Akademi Nişantaşı kurucusu olan Abdullah Andsoy; bir öğrencisinin teşvikiyle Bloomberg TV'deki yatırımcılarla girişimcileri buluşturan Dragons'Den Türkiye programına konuk oldu. Kendi işinin sahibi olmayı ya da işini büyütmeyi hedefleyenlerin sıra dışı projelerini Türkiye'nin başarılı yatırımcılarıyla buluşturan programda; Andsoy yemeksepeti.com'un yaratıcısı Nevzat Aydın'ın dikkatini çekmeyi başardı ve projesine destek aldı. Bu desteğin de katkısıyla, Pilates Akademi Nişantaşı; Türkiye'nin en zengin makine parkına sahip butik stüdyolarından biri olmayı başardı. Şimdi ise Beylikdüzü stüdyosunda faaliyetine başladı.

Akademi'de Hamile Pilatesi, Reformer Grup dersleri, Reformer bireysel dersi, ileri yaşlar için Pilates, Rehabilitif Pilates, Kardiyo Pilates dersleri verilmektedir.
 
Copyright © 2013 Pilates Akademi Beylikdüzü | Tüm Hakları Saklıdır.